24.06 Pokaz filmu o Stanisławie Miedziewskim i wystawa zdjęć w Słupsku

W ramach wydarzeń premierowych w Nowym Teatrze w Słupsku, jubileuszu 50-lecia pracy twórczej słupskiego reżysera i twórcy teatralnego Stanisława Miedziewskiego, 50-lecia pracy twórczej nestora naszej sceny aktora Ireneusza Kaskiewicza oraz 45-lecia pracy twórczej aktora Nowego Teatru im. Witkacego w Słupsku, Jerzego Karnickiego, zostanie pokazany film o Stanisławie Miedziewskim i zaprezentowane będą zdjęcia dokumentujące aktorskich jubilatów.

Termin: 24.06.2017, godz. 16.30 – pokaz filmu
Miejsce: Nowy Teatr w Słupsku, Mała Scena
Wstęp wolny

Premiera teatralna:

Wesela w domu
autor: Bohumil Hrabal
tłumaczenie: Piotr Godlewski
reżyseria: Stanisław Miedziewski
scenografia: Piotr Igor Salata
muzyka: Tomasz Giczewski

Kim był Bohumil Hrabal? Kim byli ci, wśród których żył? Czy był największym czeskim pisarzem? Nie będzie to opowieść biograficzna, raczej wybór epizodów, zdarzeń, rozsypanych szkiełek z kalejdoskopu jego życia. Od absurdalnego czeskiego humoru, przez szarość życia w czasach komuny, po śmierć Hrabala, która, jak oficjalnie się mówi, zdarzyła się przypadkiem przy karmieniu gołębi. A może po prostu życie skończyło się, bo żyć już się nie chciało? Bo pić się nie chciało. I pisać też nie… „Ten świat jest piękny do obłędu. Nie, żeby taki był, ale ja go takim widzę…” – powiedział niegdyś Hrabal. I takie tez będzie nasze przedstawienie – dające chwilę odpoczynku od codziennego życia.

24.06.2017, godz. 18:00

W ramach imprezy 24-ego czerwca odbędzie się pokaz filmu o Stanisławie Miedziewskim (16:30 Mała Scena „Stanisław Miedziewski” – portret wielokrotny, reżyseria: Piotr Ziębakowski), wystawa zdjęć teatralnych Ireneusza Kaskiewicza i Jerzego Karnickiego (17:15 foyer teatru), premiera spektaklu „Wesela w domu” B. Hrabala w reżyserii S. Miedziewskiego (18:00 Mała Scena), pokaz jednoaktówki „Jubileusz” z Ireneuszem Kaskiewiczem (19:30 Mała Scena), część oficjalna (20:00 Mała Scena). Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny, na pokaz premierowy obowiązują zaproszenia.

unnamed (2)

Dodaj komentarz