22.06 Po drugiej stronie rampy, MDK Rumia

Termin: 22.06.2017, godz. 18.00
Miejsce: Miejski Dom Kultury
Wstęp wolny

Scenariusz i reżyseria: Piotr Lewicki
Kierownictwo muzyczne: Paweł Pochyluk
Charakteryzacja: Emilia Wilczewska
Obsada: Joanna Ryduchowska-Wrzałek, Angelika Weichbrodt, Piotr Lewicki

„Po drugiej stronie rampy” to wspaniała przygoda, przenosząca widza w niezapomniany świat kabaretu międzywojennego. Wypełnia ją muzyka oraz teksty piosenek oddające klimat tamtych lat. Historia skrzy się od dowcipu i kompozycji, wykonywanych onegdaj przez gwiazdy estrady, między innymi Hankę Ordonównę, Mirę Zimińską, Adolfa Dymszę oraz niezapomnianego króla kobiecych serc – Eugeniusza Bodo.Przedstawienie realizowane jest ze środków otrzymanych z grantu od Urzędu Miasta Rumia, zaś za produkcję odpowiada Fundacja Pomysłodalnia.

Joanna Ryduchowska-Wrzałek 
Jest współzałożycielką i aktorką Sceny Teatralnej „Ry-Tar”, gdzie występowała miedzy innymi w spektaklach „La Puppa”, „Serial w jednym odcinku”, „Na niby”, „Spacer do-nikąd”. Posiada solidne przygotowanie teatralne, zarówno sceniczne, jak też dydaktyczne (podyplomowe studia z dramy pedagogicznej przy Teatrze Wybrzeże). Występowała w wielu przedstawieniach teatralnych na terenie Wybrzeża w tym w legendarnym spektaklu „Kolęda Nocka” w Teatrze Muzycznym w Gdyni, oraz Teatrze Wielkim w Warszawie. Posiada bogaty dorobek występów gościnnych, także za granicą – w Wilnie, gdzie występowała w przedstawieniu „Mała Ilustrowana Kronika Kobiet”. Obecnie zobaczyć ją można w roli Córki w przedstawieniu „Dziadzisko”, autorstwa Janusza Tartyłły. W spektaklu „Po drugiej stronie rampy” kreuje postać Barowej – dyrektorki teatru, oraz ducha opiekuna dwójki młodych aktorów. Oprócz zamiłowania do teatru i miłosnych intryg Barowa posiada jeszcze jedną wielką miłość – jaką? Odpowiedź już na premierze!

Angelika Weichbrodt
Jest absolwentką Państwowego Policealnego Studium Wokalno–Aktorskiego im. Danuty Baduszkowej w Gdyni. Jeszcze przed studiami występowała na deskach Teatru Muzycznego w Gdyni w ramach przedstawień Teatru Muzycznego Junior. Podczas Studiów grała w przedstawieniach Teatru Muzycznego w Gdyni „Chłopi”, „Shrek”, „My fair Lady” oraz „Szwoleżerowie”, który był jej spektkalem dyplomowym. Ponadto jest absolwentką lingwistyki stosowanej na Uniwersytecie Gdańskim i nauczycielką języka angielskiego w Szkole Podstawowej. Wielbicielka Niemiec, gdzie miała okazję występować w przedstawieniu „Willi bald im Elfenwald” na scenie Uckermarkische Buhnen w Schwedt. W przedstawieniu „Po drugiej stronie rampy” będzie można podziwiać ją w roli Felci – młodej aktorki, która niestety posiada duży bagaż doświadczeń życiowych, zwłaszcza tych miłosnych. Zranione serce powoduje, że Felcia każdego dnia musi zakładać maskę. Czy zdoła ją zrzucić i zacząć żyć naprawdę? Odpowiedź na premierze!

Piotr Lewicki
Absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku. Autor scenariusza, pomysłodawca
i choreograf w jednej osobie. Jeszcze przed rozpoczęciem studiów występował na deskach Teatru Muzycznego w Gdyni. W Trakcie studiów pracował na scenie letniej Teatr Miejskiego w Gdyni, w Filharmonii Bałtyckiej i Teatrze Muzycznym w Łodzi. Obecnie związany zawodowo z Teatrem Muzycznym w Łodzi jako solista i teatrem na plaży w Sopocie. Można go było zobaczyć w montażu kabaretowym „Oldstar, czyli wojna wyjcom”. Był koordynatorem projektu klasy artystycznej Gimnazjum nr. 1 w Rumi gdzie, reżyserował przedstawienia „Zemsta” i „Śluby Panieńskie”. Prywatnie wielbiciel musicalu niemieckojęzycznego i książek. Obecnie student historii na Uniwersytecie Gdańskim. W spektaklu wciela się w postać Felka – aktora kabaretowego do szaleństwa zakochanego w Felci. Niestety mimo szczerych chęci nie może udowodnić ukochanej jak ważna jest dla niego. Czy Felek zdoła sam osiągnąć cel? A może będzie mu potrzebna pomoc kogoś bardziej doświadczonego? Odpowiedź na premierze!

Paweł Pochyluk
Absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku im. S. Moniuszki. Od dwóch lat kieruje założonym przez siebie studio nagraniowym „Harry Sound Studio”. Prowadzi w nim nagrania wokalne, a także nagrywa podkłady muzyczne i akompaniamenty. Współtworzył muzykę do spektaklu pt.: „Panna Tutli Putli” w Teatrze na Plaży w Sopocie, a także nagrywał podkłady i chóry do spektakli m. in. „Gołoledź” i  rewii „Jutro będzie lepiej”. Zajmuje się produkcją muzyczną oraz kompozycją. Ma na swoim koncie wiele piosenek nagranych pod szyldem „Perfect&Flaw”, do których tworzył muzykę, podkłady i w których śpiewał. Obecnie jest w trakcie nagrywania autorskiej płyty z kołysankami dla dzieci.

unnamed (1)

Dodaj komentarz