20.10 rOle!, Teatr Gdynia Główna – spektakl odwołany

Termin: 20.10.2017, godz. 19.00
Miejsce: Teatr Gdynia Główna
Bilety: 30-35 zł

rOle!
Marek Sadowski
Preferencje wiekowe: 15+.
Scenariusz i koncepcja reżyserska: Marek Sadowski
Opieka reżyserska: Bernard Szyc
Światło i oprawa muzyczna: Marzena Chojnowska
Obsada: Aleksy Perski’>Aleksy Perski, Marek Sadowski

te ości, które w gardle
tkwią
a nerwów nie są warte
miast płakać, kląć czy
włosy rwać
najlepiej zbyć jest
żartem…

„rOle!” to komediowe rozliczenie się z Polaków portretem własnym. Choć, mówiąc szczerze, narodowość nie ma w tym spektaklu zasadniczo żadnego znaczenia. Skupia się on na ludziach jako takich, osobowościach występujących w każdej szerokości i długości geograficznej. Przeplatające się płynnie sceny „biorą na warsztat” liczne przywary, z jakimi każdy z nas spotyka się w codziennym życiu. W jednej odsłonie będzie to zawistny sąsiad, czujący się lepiej, kiedy my czujemy się gorzej; w kolejnej, wykorzystujący ludzką naiwność telefoniczny naciągacz przekonujący o swoich nadprzyrodzonych zdolnościach; w innej zaś typowy „towarzysz-gaduła” z pociągu czy też z kolejki do lekarza. Każda z szeregu scen, obnaża – z życzliwym uśmiechem – te okrutne cechy, jakich nie jesteśmy w stanie znieść u innych, a których symptomów nie dostrzegamy u siebie. Całość zamknięta jest w 90 minutach, w lekkiej formie, wprowadzającej Widza w kolejne sceniczne światy. W „rOle!” Sadowski tradycyjnie oddaje się zabawie tak słowem jak konwencją, zahaczając o takie kulturowe zjawiska jak zawód celebryty czy seriale paradokumentalne. Wszystko zaś łączą w całość dwaj aktorzy, przedstawiający w miniaturze zgryzoty międzyludzkich kontaktów. Czy faktycznie człowiek człowiekowi wilkiem? Czy nie mogłoby być normalnie? A może każdy z nas nosi w sobie potencjał dziwaka, aktywowany przez przypisane nam społeczne funkcje i role? Na te pytanie wspólnie będziemy szukać odpowiedzi podczas najnowszego spektaklu Marka Sadowskiego pt. „rOle!”

Informacje o twórcach:

Marek Sadowski – aktor, poeta, tekściarz, tłumacz. Pół-Krakus, pół – Gdynianin. Zanim zawodowo zajął się aktorstwem, pisał i wystawiał własne teksty, w tym nagradzany monodram „Dylemat Niebieski”, którym zdobył zaproszenie na Festiwal Festiwali Teatru Jednego Aktora (TOSTJA) gdzie miał zaszczyt występować obok aktorów takich jak Ewa Błaszczyk, Dorota Stalińska czy Jan Peszek. Aktor Teatru Muzycznego w Gdyni (w zespole od 2015r), stale wspólpracujący z Teatrem Gdynia Główna

Aleksy Perski – Absolwent Studium Wokalno – Aktorskiego im. Danuty Baduszkowej w Gdyni (1996). Absolwent Państwowego Studium Kształcenia Animatorów Kultury w Opolu – kierunek teatralny. Aktor Teatru Muzycznego, w zespole od 1996 r.

Bernard Szyc – Absolwent Studium Wokalno – Aktorskiego im. D. Baduszkowej w Gdyni (1991). Student Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie (1995 – 1999). Student Wydziału Wiedzy o Teatrze Akademii Teatralnej w Warszawie (2006 – 2010). Solista Teatru Muzycznego, w zespole od 1991 r. Prowadzi działalność pedagogiczną w Państwowym Pedagogicznym Studium Wokalno – Aktorskim.

Fot. J. Jóźwiak

Tagi

Dodaj komentarz