2-3.07 „Scenariusz dla Trzech Aktorek” w Teatrze BOTO

Termin: 2-3.07.2017, godz. 19.00
Miejsce: Teatr BOTO
Bilety: 20-35 zł

REŻYSERIA
Bogusław Semotiuk

MUZYKA
Bogusław Schaeffer

OBSADA:
Pie – Iwona Chołuj
Dru – Anna Modrzejewska
Cze – Dorota Gorjainow
Premiera: 28 maja 2011 roku – Projekt TEATR WARSZAWA

***
Tematem spektaklu są problemy, z jakimi zmagają się kobiety-artystki w trakcie pracy. Widz ogląda próbę teatralną, pełną gagów, dowcipów i nagłych zwrotów akcji. Doskonały materiał dla aktorskich improwizacji. Trzy Artystki spotykają się w niemal pustej przestrzeni teatru. Bohaterki poznajemy w prozaicznych chwilach. Każda snuje swoje rozważania o teatrze, wierząc niezłomnie w swój nieodkryty lub niedoceniony talent.

Temperament i energia aktorek kreujących role: PIE, DRU, CZE porywają publiczność od pierwszej sceny. Zabawne sytuacje rodem zza kulis teatralnych zawsze wzbudzały ciekawość widzów, a w tym spektaklu aktorki doprowadziły żonglerkę opartą na mieszaniu prywatności z grą aktorską do absurdu.

Historia śmiesznie prosta i po prostu śmieszna czyli „Scenariusz dla trzech aktorów” w wersji kobiecej. Pomysł Scheaffera sprowadza się do prezentacji prób do spektaklu „Fragment” niejakiego… Bogusława Schaeffera.

Pełna inteligentnych dowcipów i prześmiesznych sytuacji komedia. Wspaniała zabawa z precyzyjnie wymierzoną ironią.

***
Bogusław Schaeffer
Jeden z największych artystów współczesności. Polski muzykolog, kompozytor, krytyk muzyczny, dramaturg, grafik i pedagog. Autor książek i artykułów na temat muzyki współczesnej oraz historii muzyki.
Był dziennikarzem Polskiego Radia w Krakowie. Od 1963 r. wykłada kompozycję w Akademii Muzycznej w Krakowie. Pracował jako nauczyciel akademicki na Uniwersytecie Jagiellońskim, w austriackim Salzburgu, holenderskim Middelburgu i w angielskim Yorku. Współpracował ze studiem eksperymentalnym Polskiego Radia. Jest autorem wielu sztuk teatralnych.

Bogusław Semotiuk
W 1979 roku skończył Wydział Aktorski w PWSFTviT w Łodzi. Występował w Teatrze im. Stefana Jaracza w Łodzi. W latach 2001-2004 był dyrektorem Bałtyckiego Teatru Dramatycznego im. Juliusza Słowackiego w Koszalinie i w latach 2004-2007 Teatru Nowego w Słupsku. Jest pedagogiem na wydziale aktorskim w łódzkiej PWSFTviT , oraz na wydziale aktorskim WSHE, którego jest opiekunem.

Dodaj komentarz