2.06 „Bajki księżniczek” – spektakl z udziałem kobiet osadzonych w areszcie

Termin: 2.06.2017, godz. 12.00
Miejsce: Teatr Gdynia Główna
Wstęp wolny, obowiązują bezpłatne wejściówki dostępne w siedzibie teatru

Spektakl powarsztatowy z udziałem kobiet osadzonych w Areszcie Śledczym w Gdańsku
Reżyseria: Ewa Ignaczak
Asystent reżysera: Małgorzata Polakowska
Scenariusz: Sandra Szwarc
Światło: Marzena Chojnowska
Muzyka: Adrian Głań
Pomysłodawca projektu: Małgorzata Polakowska

„Bajki księżniczek” to opowieść o życiu księżniczek w wieży, o tym, jak do niej trafiły i dlaczego nie mogą jej opuścić. Poza metaforą, traktuje o funkcjonowaniu w sytuacji ograniczenia, zamknięcia, ciągłego nadzoru i kontroli. W spektaklu przewija się też wątek kondycji kobiety (nawet księżniczki!), która tkwi w wiecznym oczekiwaniu.

Treść sztuki jest inspirowana zwyczajami funkcjonowania społeczności więziennej i prawdziwymi historiami osadzonych. W rolach głównych wystąpią osadzone na co dzień przebywające za murami gdańskiego „zamku”. Głównym odbiorcą naszego spektaklu będą dzieci osadzonych – toteż stanowi on symboliczny prezent z okazji Dnia Dziecka.

Spektakl „Bajki księżniczek” jest wynikiem pięciomiesięcznych warsztatów z udziałem osadzonych z Aresztu Śledczego w Gdańsku. Osiem aktorek pracowało nad realizacją przedstawienia finałowego pod okiem Ewy Ignaczak i Małgorzaty Polakowskiej. Koncepcja przedstawienia narodziła się ze współpracy z osadzonymi, na bazie ich życiowych doświadczeń i przemyśleń, które zostały spisane i opracowane dramaturgicznie przez Sandrę Szwarc.

Spektakl został zrealizowany w ramach projektu „CZAS MATEK. Resocjalizacja przez miłość” dzięki stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w dziedzinie „Animacja i edukacja kulturalna”.

 

 

Dodaj komentarz