19.06 20–lecie pracy artystycznej Elżbiety Czeszejko w WCK

Gala jubileuszowa odbędzie się w Sali Głównej Filharmonii Kaszubskiej 19 czerwca (poniedziałek) o godzinie 16:00.

Elżbieta Czeszejko jest wychowanką  Państwowej Szkoły Baletowej w Gdańsku, posiada dyplom zawodowej tancerki. Bogate doświadczenie zawodowe w pracy estradowej zdobyła występując na wielu renomowanych scenach w kraju, m.in.: Opery Bałtyckiej w Gdańsku, Bałtyckiej Agencji Artystycznej „BART” z Sopotu (gospodarza Opery Leśnej w Sopocie), na Festiwalu „Żywy Żurnal w Gdańsku” oraz w warszawskim oddziale Telewizji Polskiej czy Stołecznej Estrady.

Aktualnie Elżbieta Czeszejko w Wejherowskim Centrum Kultury prowadzi aż sześć formacji tanecznych. Są to: Bąbelki Kids, Bąbelki Mini, Bąbelki, Baccarki, Baccara Junior oraz Baccara. Rok po roku w Wejherowskim Centrum Kultury, zajęcia gromadzą tłumy młodych tancerzy. W sumie było ich już ponad półtora tysiąca. Gdyby przejrzeć biografie wychowanków Pani Czeszejko, dziś ludzi średniego pokolenia, wśród nich znalazłoby się wiele takich nazwisk, które dzięki jej umiejętnościom i talentowi pedagogicznemu związało swojej życie zawodowe z tańcem. I można powiedzieć, że to dzięki niej młody wejherowski człowiek stał się tancerzem znanym. Te ostatnie 20 lat to ponad 140 choreografii, które łącznie zatańczyło około 1,5 tysiąca dzieci, zdobywając 450 pucharów w ponad 90 turniejach Ogólnopolskich i Międzynarodowych.

Elżbieta Czeszejko za swoją pracę i działalność otrzymała szereg nagród i wyróżnień, w tym nagrodę Prezydenta Miasta Wejherowa Krzysztofa Hildebrandta za szczególną aktywność pracy na rzecz miasta, za prowadzenie zajęć ruchowych z elementami choreografii baletowej. W 2015 roku Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego odznaczył Elżbietę Czeszejko odznaką honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej”.

Tegoroczny Jubileusz jest wspaniałą okazją, by wyrazić uznanie dla zapału, inwencji, talentu i zaangażowania Elżbiety Czeszejko, która przez ostatnie 20 lat poświęca swój czas, współtworząc Wejherowskie Centrum Kultury.

Dodaj komentarz