19.05 My zaczarowani teatrem – przegląd teatrów placówek specjalnych w Gdyni

XV Przegląd Twórczości Teatralnej „My zaczarowani teatrem” kolejny raz odbędzie się, by uczcić  Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną.

Termin: 19.05.2016 r., godz. 9.30
Miejsce: Sala Widowiskowa Klubu 3. Flotylli Okrętów
Bilety: wstęp wolny

Powołując do życia Przegląd „My zaczarowani teatrem” kierowano się ideą zaprezentowania gdyńskich zespołów teatralnych osób z niepełnosprawnością intelektualną. Już piętnaście lat Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 2 stara się zintegrować zespoły dając im szansę na wspólny występ na prawdziwej scenie. Poczuć się prawdziwymi aktorami poprzez poznanie twórczego procesu nad spektaklem, poprzez odpowiedzialną współpracę w grupie, po wreszcie, uczucie tremy, gdy podnosi się kurtyna i rozpoczyna się występ przed publicznością…

Tworzenie spektakli teatralnych to niezwykła forma terapii osób niepełnosprawnych.  Sztuka nie zna granic. W teatrze każdy aktor jest ważny. W teatrze najważniejszy jest zespół i każdy pracuje na efekt pracy całej grupy.

„My zaczarowani teatrem” to Przegląd, w którym nie ma przegranych ani zwycięzców. Wszyscy uczestnicy  są nagradzani, a tym samym docenieni, zauważeni i potraktowani indywidualnie.

ww

Dodaj komentarz