18-20.03 XVIII Spotkania Trójmiejskich Teatrów Niezależnych w Gdańsku

Winda GAK zaprasza na trzydniowe Spotkania Trójmiejskich Teatrów Niezależnych.

Termin: 18-20.03.2016 r.
Miejsce: Winda GAK
Bilety: 5-15 zł

FB

Program:

Piątek 18.03.2016 r.
19.00 – Teatrzyk Cienicienta przy Nadbałtyckim Centrum Edukacji Oświata –Lingwista. Spektakl oparty na opowiadaniach Sławomira Mrożka

Sobota 19.03.2016 r.
16.00 – „Dziady cz. II” w wykonaniu Grupy Seniorów Retro
17.00 – „Stowarzyszenie Umarłych Muzyków” – Teatr Teatrans, Reż. MaŻka Wojciechowska
19.00 – „ W imię Sarah K.” – Teatr ASP , Reż. MaŻka Wojciechowska
20.00 – „Właściwie… tango” – Teatr Medium z SCK w Starogardzie Gdańskim

STTN-ki czyli Scena dla dzieci
Niedziela 20.03.2016 r.
15.00 – „Kolory” – Teatrzyk Co w Trawie Piszczy
16.30 – „Pory Roku” – Teatrzyk Co w Trawie Piszczy – premiera

Opis spektakli:
Dziady cz. II w wykonaniu Grupy Seniorów Retro to spektakl zrealizowany w ramach projektu edukacyjnego Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego „Teatralny Pasjans” w 2015 r.
Premiera odbyła sie w Teatrze Szekspirowskim 17 listopada 2015. Spektakl został bardzo dobrze przyjęty przez publiczność.
Liderem grupy jest Maria Korybalska, a reżyserem spektaklu Monika Jarząbek. Po pokazie zapraszamy na spotkanie z aktorami, liderem i reżyserem.
Wstęp wolny.
Grupa Seniorów Restro działa przy Domu Pomocy Społecznej OSTOJA na gdańskich Stogach. Wspaniali Seniorzy, wspaniali Aktorzy!

Spektakl „Właściwie… tango” Teatru Medium z SCK w Starogardzie Gdańskim, podejmuje tematykę przemocy domowej. Inspiracją do powstania przedstawienia był wykład prof. UG, dr hab. Roberta Opory o patologiach społecznych i oparty jest o prawdziwe historie kobiet oraz książce „Trzepot skrzydeł” Katarzyny Grocholi. W spektaklu wykorzystane są nagrania tang w wykonaniu Pawła Zagończyka.

„Właściwie tango” – Teatr Medium
Reżyseria: Marzena Nieczuja – Urbańska

Występują: Ewa Bunikowska, Ewa Czuba, Marianna Kłopocka, Agnieszka Kozłowska, Iwona Klinger, Monika Tomczak – Betlejewska, Sabina Splitter, Aleksandra Wiczyńska.

Spektakl „Kolory” -Teatrzyku Co w Trawie Piszczy uczy nazywania barw. Pokazuje piękno świata i ciekawe zastosowanie przedmiotów. W przedstawieniu wykorzystujemy wyraziste sensoryczne rekwizyty i delikatne dźwięki (aktorzy grają i śpiewają na żywo). Fabuła jest prosta, dostosowana do możliwości recepcyjnych nawet najmłodszego Dziecka. Widowisko zakłada możliwość interakcji, ale jej nie narzuca.
Występują: Paula Siwak, Adam Akerman
Scenografia: Izabela Terek Jopkiewicz
Reżyseria: Małgorzata Mach
Kostiumy: Sylwia Sajnok Sikorska
Produkcja: Mała Agencja Kulturalna

Najnowsza produkcja Teatrzyku Co w Trawie Piszczy nosi tytuł „Pory roku” i skierowana jest głównie do dzieci w wieku 2-5 lat. „Pory roku” to teatr codzienności, w którym opowiadamy o różnych aspektach zimy, wiosny, lata i jesieni. Do teatralnej zabawy wykorzystujemy przedmioty znane z przestrzeni domowej (krzesła, kołdry, firankę), ale też sensoryczne – specjalne przygotowane – rekwizyty, z którymi Mali Widzowie mogą się zapoznać także po spektaklu. Aktorzy grają i śpiewają na żywo, a w swoich działaniach odwołują się do dziecięcych gier i zabaw. Spektakl trwa około 30 minut.
Występują: Paula Siwak, Adam Akerman
Reżyseria: Małgorzata Mach
Produkcja: Mała Agencja Kulturalna

Teatrzyk Co w Trawie Piszczy to pierwsza w Trójmieście grupa niezależna tworząca spektakle inicjacyjne – czyli adresowane już do dzieci od 1 roku życia.

ww

Dodaj komentarz