13-16.07 XXI Międzynarodowy Festiwal Teatrów Plenerowych i Ulicznych FETA

Szymon Wróblewski: „Nie będzie dominującego tematu, rzeczywiście. Staramy się prezentować szerokie spektrum tego, co dzieje się w Europie w teatrze ulicznym, ale oczywiście oprócz tematów zabawnych, są takie, które mówią o przemijaniu, śmierci, wojnach, o tym co nas dziś dotyka. W tej edycji pojawią się takie akcenty bardzo wyraźnie”. (za: gdansk.pl)

Miejsca:
Gdańsk, Stare Przedmieście i Dolne Miasto
Centrum Festiwalowe I – Plac Wałowy [A] sprzedaż gadżetów
Centrum Festiwalowe II – ul. Kurza [B]

Program:
Czwartek, 13.07.2017

20.00 Inauguracja Festiwalu. Wernisaż wystawy FOTO FETA – Plac Wałowy [A]
22.00 Teatr Feta „Mene, tekel, fares” / Polska, Gdańsk / 30 min – dziedziniec Akademii Sztuk Pięknych / dla dorosłych [A1]
23.00 Markeliñe „Carbón Club” / Hiszpania, Kraj Basków / 60 min – plac pod Bastionem Św. Gertrudy / dla dorosłych [A2]

20.00 – 00.00 FOTO FETA – wystawa fotografii – Plac Wałowy [A]

Piątek, 14.07.2017

16.00 Whalley Range All Stars „Compost Mentis” / Wielka Brytania / 30 min – Plac Wałowy [A]
16.00 Teatr Porywacze Ciał „Hultaje” / Polska, Poznań / 50 min – ul. Łąkowa 39/44, okolice LPP [B1]
17.00 Muzikanty „Objazdowe nieme kino” / Polska, Gliwice / 60 min – Plac Wałowy [A]
17.00 Mimbre „Wondrous Strange” / Wielka Brytania / 45 min – boisko, Reduta Wilk [B2]
18.00 Markeliñe „Andante” / Hiszpania, Kraj Basków / 50 min – start: dziedziniec ASP [A1]
18.00 De Jongens „The Passifists” / Holandia / 60 min – plac między ul. Kurzą a Szczyglą [B3]
19.00 Whalley Range All Stars „Compost Mentis” / Wielka Brytania / 30 min – Plac Wałowy [A]
19.00 Teatr PIAN „Przejście” / Polska, Gdańsk / 40 min – plac, ul. Dobra [B4]
19.00 The Primitives „Three of a Kind” / Belgia – Walonia-Bruksela / 35 min – boisko, ul. Dolna Brama [A3]
20.00 Muzikanty „Objazdowe nieme kino” / Polska, Gliwice / 60 min – Plac Wałowy [A]
20.00 Teatr FETA „Gość z planety 326” / Polska, Gdańsk / 30 min – start: Plac Wałowy [A]
20.00 Mimbre „Wondrous Strange” / Wielka Brytania / 45 min – boisko, Reduta Wilk [B2]
21.00 The Primitives „Three of a Kind” / Belgia – Walonia-Bruksela / 35 min – Plac Wałowy [A]
21.00 De Jongens „The Passifists” / Holandia / 60 min – plac między ul. Kurzą a Szczyglą [B3]
21.00 Teatr Porywacze Ciał „Cykliści” / Polska, Poznań / 60 min – ul. Łąkowa, Wróbla, Radna, Reduta Wyskok / parada [B5]
22.00 Teatr Razem & Remont Pomp „Oni” / Polska, Gdańsk / 30 min – ul. Łąkowa 35/38, dziedziniec Królewskiej Fabryki Karabinów [B5]
22.00 Muzikanty „Objazdowe nieme kino” / Polska, Gliwice / 60 min – Plac Wałowy [A]
22.30 Markeliñe „Carbón Club” / Hiszpania, Kraj Basków / 60 min – plac pod Bastionem Św. Gertrudy / dla dorosłych [A2]
23.00 Biuro Podróży „Silence. Cisza w Troi” / Polska, Poznań / 60 min – boisko, ul. Jałmużnicza / dla dorosłych [B6]

16.00 – 00.00 FOTO FETA – wystawa fotografii – Plac Wałowy [A]

Sobota, 15.07.2017

15.00 Teatr Barnaby „Tymoteusz wśród ptaków” / Polska, Gdańsk / 40 min – Plac Wałowy [A]
15.00 Teatr FETA „Gość z planety 326” / Polska, Gdańsk / 30 min – plac, ul. Dobra [B4]
16.00 Whalley Range All Stars „Compost Mentis” / Wielka Brytania / 30 min – Plac Wałowy [A]
16.00 The Primitives „Three of a Kind” / Belgia – Walonia-Bruksela / 35 min – boisko, ul. Dolna Brama [A3]
16.00 Mimbre „Wondrous Strange” / Wielka Brytania / 45 min – boisko, Reduta Wilk [B2]
17.00 Muzikanty „Objazdowe nieme kino” / Polska, Gliwice / 60 min – Plac Wałowy [A]
17.00 Leo Bassi „Pato Gigante” / Włochy / 60 min – Reduta Wyskok [B7]
18.00 Whalley Range All Stars „Compost Mentis” / Wielka Brytania / 30 min – Plac Wałowy [A]
18.00 Teatr PIAN „Przejście” / Polska, Gdańsk / 40 min – plac, ul. Dobra [B4]
18.00 Teatr Gry i Ludzie „Steampunk parade” / Polska, Katowice / 40 min – ul. Łąkowa, ul. Kieturakisa, Reduta Wyskok; Dolne Miasto / parada [B5]
19.00 Muzikanty „Objazdowe nieme kino” / Polska, Gliwice / 60 min – Plac Wałowy [A]
19.00 The Primitives „Three of a Kind” / Belgia – Walonia-Bruksela / 35 min – dziedziniec ASP [A1]
19.00 Markeliñe „Andante” / Hiszpania, Kraj Basków / 50 min – start: ul. Śluzy [B6]
20.00 Compagnie Une de Plus „Trois” / Francja / 35 min – boisko, ul. Dolna Brama [A3]
20.00 Mimbre „Wondrous Strange” / Wielka Brytania / 45 min – boisko, Reduta Wilk [B2]
20.00 Teatr Szczęście „Ale cyrki” / Polska, Kraków / 60 min – dziedziniec ASP [A1]
21.00 Muzikanty „Objazdowe nieme kino” / Polska, Gliwice / 60 min – Plac Wałowy [A]
21.00 Teatr Gry i Ludzie „Steampunk parade” / Polska, Katowice / 40 min – ul. Łąkowa, Kieturakisa, Reduta Wyskok; Dolne Miasto / parada [B5]
22.00 Leo Bassi „Utopia” / Włochy / 70 min – plac, ul. Fundacyjna / dla dorosłych [B8]
23.00 Biuro Podróży „Silence. Cisza w Troi” / Polska, Poznań / 60 min – boisko, ul. Jałmużnicza / dla dorosłych [B6]
23.00 Animal Religion „Indomador” / Hiszpania, Katalonia / 55 min – plac pod Bastionem Św. Gertrudy / dla dorosłych [A2]

15.00 – 00.00 FOTO FETA – wystawa fotografii – Plac Wałowy [A]

Niedziela, 16.07.2017

15.00 TeART „RUBLOW” / Polska, Gdańsk / 60 min – okolice Kamiennej Śluzy [B9]
16.00 Whalley Range All Stars „Compost Mentis” / Wielka Brytania / 30 min – Plac Wałowy [A]
16.00 De Jongens „The Passifists” / Holandia / 60 min – plac między ul. Kurzą a Szczyglą [B3]
16.00 The Primitives „Three of a Kind” / Belgia – Walonia-Bruksela / 35 min – boisko, ul. Toruńska [B10]
16.30-20.00 Teatr Szczęście „Klaun Feliks” / Polska, Kraków / 210 min – Plac Wałowy [A]
17.00 Leo Bassi „Pato Gigante” / Włochy / 60 min – plac, ul. Fundacyjna [B8]
18.00 Muzikanty „Objazdowe nieme kino” / Polska, Gliwice / 60 min – Plac Wałowy [A]
18.00 Markeliñe „Andante” / Hiszpania – Kraj Basków / 50 min – start: ul. Śluzy [B6]
18.30 Teatr Barnaby „Legendy gdańskie w marionetkach” / Polska, Gdańsk / 40 min – Plac Wałowy [A]
19.00 Whalley Range All Stars „Compost Mentis” / Wielka Brytania / 30 min – Plac Wałowy [A]
19.00 Akhe “L’écume des jours” / Rosja / 60 min – ul. Reduta Wyskok [B7]
20.00 Muzikanty „Objazdowe nieme kino” / Polska, Gliwice / 60 min – Plac Wałowy [A]
20.00 The Primitives „Three of a Kind” / Belgia – Walonia-Bruksela / 35 min – boisko, ul. Toruńska [B10]
20.00 De Jongens „The Passifists” / Holandia / 60 min – plac między ul. Kurzą a Szczyglą [B3]
21.00 Compagnie Une de Plus „Trois” / Francja / 35 min – boisko, ul. Dolna Brama [A3]
21.00 Teatr Novogo Fronta „Causa Fatalis” / Czechy / 60 min – boisko, ul. Jałmużnicza [B6]
22.00 Animal Religion „Indomador” / Hiszpania, Katalonia / 55 min – plac pod Bastionem Św. Gertrudy / dla dorosłych [A2]
22.00 Theater Anu „Ovid’s Dream” / Niemcy / 180 min – Reduta Wilk [B11]

15.00 – 00.00 FOTO FETA – wystawa fotografii – Plac Wałowy [A]

1820302__kr

Dodaj komentarz