13.03 W czasie deszczu dzieci się nudzą, Nadbałtyckie Centrum Kultury

Premierowy spektakl „W czasie deszczu dzieci się nudzą” z piosenkami z Kabaretu Starszych Panów.

Termin: 13.03.2016 r., godz. 18.00
Miejsce: Nadbałtyckie Centrum Kultury
Bilety: 20 zł

FB

Obsada:
Dorota Lulka
Paweł A. Nowak – akordeon, aranżacje, Młodszy Pan
Maciej Sadowski – kontrabas, Młodszy Pan
Piotr Michalski – gościnnie  (usłyszymy Jego głos w nagraniach telefonicznych i komunikatach)

Program złożony z ulubionych, choć niekoniecznie powszechnie znanych dialogów, łączących popularne piosenki z „Kabaretu Starszych Panów”, wiązanka  zgubnych uczuć opisanych słowem i pieśnią przez Jeremiego Przyborę oraz muzyką Jerzego Wasowskiego. Kabaret który nie chłoszcze i nie piętnuje, uśmiecha się tylko i lekko ironizuje. Od strony muzycznej scenariusz zawierać będzie znane przeboje takie jak: „Shimmy szuja”,, „ Rodzina”, „ Prysły zmysły”, i oczywiście tytułową- „W czasie deszczu dzieci się nudzą”, piosenki mniej popularne jak: „Wesoły deszczyk”, „W słowach ślad”, „ Drobne ogłoszenia” czy nigdy nie wykonane – „Addio pomidory” w wersji- „Gołąbki w pomidorach” oraz polską wersję włoskiego przeboju „Ubóstwiam drakę”.

Mobilizującą i inspirującą dla Doroty Lulki była z pewnością Nagroda Prezydenta Gdyni w dziedzinie „Muzyka” otrzymana w roku 2003, za wykonanie piosenek z Kabaretu Starszych Panów w spektaklu „Niespodziewany koniec lata w reżyserii Waldemara Śmigasiewicza”. Do tej pory jednak nie miała odwagi napisać własnego scenariusza. Znalazłszy pomoc w osobie Zuzanny Pietruczenik została powtórnie urzeczona dowcipem, błyskotliwością i niepowtarzalnym, trochę staromodnym wdziękiem Starszych Panów. Chociaż zadanie by z piosenek i tekstów Przybory i Wasowskiego zrobić własne widowisko w pojedynkę wydawało się nadal trudne.

W sukurs pospieszyli wypróbowani przyjaciele Paweł Nowak i Maciej Sadowski, podejmując się funkcji wokalnych i udziału w scenkach w charakterze Młodszych Panów. I tak powstał program „W czasie deszczu dzieci się nudzą”.

Paweł Nowak-akordeonista zaaranżował również wszystkie utwory, a gościnnie w programie usłyszymy głos Piotra Michalskiego w nagraniach telefonicznych i komunikatach.

Wszyscy wykonawcy pragnęli, by program prezentował ten poziom klasy i elegancji, optymizmu i życzliwości, których tak bardzo nam brak w realnym życiu i telewizyjnej iluzji. Czy udało się im przekazać dzieło zgrabnie, zajmująco i nienadgryzione zębem czasu? Czy swoimi nienagannymi manierami i uprzejmością Młodsi Panowie złagodzą kontury również i naszej obecnej obyczajowości?

7593d277-1881-4e0c-acd0-4622fcf9c1b5

Dodaj komentarz