10-11.09 I Sopockie Konsekwencje Teatralne

I Sopockie Konsekwencje Teatralne 2017 – sekwencyjny przegląd małych form scenicznych prowadzony przez Teatr BOTO.

10.09.2017, godz. 18.00, Novy Ruch Teatr, Macht mir Spaβ

„Macht mir Spaβ” to historia przyjemnościach, która rozgrywa się w studio nagraniowym programu kulinarnego „Macht mir Spaβ”. Dwie prowadzące, na wzór „Perfekcyjnej Pani Domu”, przygotowują słodkie, jak one same, muffiny. Niestety, w biegu zdarzeń, natłoku obowiązków i telewizyjnych póz okazuje się, że „Perfekcyjne Panie Domu” wpadają w ciąg niespodziewanych zdarzeń, a w tle komplikacji pojawia się mściwa zbrodnia. Historia koczy się jednak happy endem, a obie Panie żyły długo i szczęśliwie. W telewizji, jak w bajce!

Reżyseria: Piotr Soroka
Choreografia: Piotr Soroka
Kostiumy: RISK made in warsaw
Projekcje: Marta Wyczółkowska
Światło: Krzysztof Szczepańczyk
Design: Adam Królikowski
Obsada: Agnieszka Charkot, Agnieszka Dziewa
Premiera: 18 stycznia 2015 r., ToTu, Wrocław
Czas trwania: 48 min. (bez przerwy)

Prezentacja konkursowa w ramach przeglądu I Sopockie Konsekwencje Teatralne 2017
Bilety: 35/30/20 zł
Bielty online: http://teatrboto.bilety.interticket.pl/

 

11.09.2017, godz. 18.00, Jutro będzie za późno

Wiera Gran, a właściwie Weronika Grynberg, była polską piosenkarką, aktorką kabaretową i filmową. Jej kariera zaczęła się przypadkowo. Śpiewającą za kulisami kabaretu Paradis w Warszawie Wierę usłyszeli koledzy muzycy i namówili ją do występów przed szeroką widownią. Szybko zdobyła przychylność zarówno widzów, jak i prasy – według jednej z recenzji z 1936 r. Gran była „jedną z większych atrakcji Paradisu”. Piękna artystka, obdarzona orientalnymi rysami i matowym kontraltem wykonywała w warszawskich kabaretach piosenki o miłości, których do wybuchu wojny nagrała aż 60 (na 28 płytach). Od wiosny 1942 r. śpiewała w Café Sztuka w warszawskim getcie. Do końca życia odpierała zarzuty, że wyjście z getta okupiła kolaboracją z gestapo. Pragnienie oczyszczenia się z pomówień przybrało u niej formę obsesji.
Los pieśniarki wciąż fascynuje twórców. Sztuka Wiesławy Sujkowskiej (reż. Agnieszka Płoszajska, w roli Wiery Gran Aleksandra Lis) opowiada o artystce już na skraju życia, która robi remanent z tego, co przyszło jej przeżyć. Ale nie jest to smutna opowieść zgorzkniałej kobiety, której się „nie poszczęściło”. Tekst, często oparty na nagranych wspomnieniach samej Wiery, to znakomite, czasem dowcipne, czasem złośliwe i ironiczne refleksje nad życiem, nad światem, nad wartościami, którym jesteśmy wierni. A wszystko przeplatane niezapomnianymi przebojami Wiery. Niezwykły spektakl wywołujący uśmiech zadumy.

Scenariusz: Wiesława Sujkowska
Reżyseria: Agnieszka Płoszajska
Aranżacje muzyczne: Jędrzej Roch Rochecki
Scenografia i kostiumy: Ewelina Miasik
Inspicjent: Bartosz Adamski
Obsada: Aleksandra Lis
Premiera: 20.05.2016 r., Kujawsko-Pomorski Impresaryjny Teatr Muzyczny, Toruń
Czas trwania: ok. 75 min, bez przerwy

Prezentacja konkursowa w ramach przeglądu I Sopockie Konsekwencje Teatralne 2017
Bilety: 35/30/20 zł
Bilety online: http://teatrboto.bilety.interticket.pl/

 17884338_245911062550405_576620901762843712_n

Dodaj komentarz